ARENGUAGENTUUR OÜ

Meeskondade areng on meie kirg!

KONTAKTID
Helista: (+372) 524 7575
Kirjuta: info@arenguagentuur.com
JÄLGI MEID

“The Art and Science of Coaching 2019” 8.lend

Mul on siiralt ja südamest hea meel teatada, et minu coachiks kasvamise teekond on jõudnud punkti, kus läbitud on rahvusvaheline Erickson College International programm “The Art & Science of Coaching “ (136 ACSTH).

Perioodi 13.11.2019 – 07.03.2020 mahtus suurel hulgal uusi teadmisi, vägevaid emotsioone ja loomulikult superlahedaid kaasteelisi

– oleme 8.lend rahvusvaheliselt diplomeeritud coache!

I MOODUL

MIDA MA TAHAN SAAVUTADA?

Keskendusime sügavalt lahenduskeskse coachingu meetodisse;  tutvusime lahendukeskse coachingu mudeliga; vaatasime, mis on usaldusliku suhte loomise alus ja kuidas püstitada selgeid eesmärke; uudistasime erinevaid loovaid lahendusi ning uurisime, kuidas käivitada ja juhtida klientide sisemist motivatsiooni.

The ART and Science of Coaching I Kersti Jürgenstein Arenguagentuur OÜ

Meie treeneriks esimeses moodulis oli Portugali päritolu rahvusvaheline treener SILVIA VIOLA, kes on juristi haridusega, viimased 20 aastat koolitanud ja olnud mentoriks paljudele noortele advokaatidele ja tulevastele coachidele. Alates 2010. aastast on ta aktiivne coach ja koolitaja Ericksoni koolitajate peres ning loonud läbi oma loomingulise ja innovatiivse lähenemise vingeid koolituskogemusi paljudele coachidele.

Silvia Viola on ICF-i (International Coach Federation) poolt sertifitseeritud PCC (Professional Certified Coach) tasemel coach, kes lisaks koolitamisele on ka mentor paljudele coachi sertifikaati taotlevatele coachidele.

Silvia profiiliga on võimalik tutvuda Ericksoni kodulehel »

 

II ehk TÖÖRIISTADE MOODUL

KUIDAS MA SELLE SAAVUTAN?

Väga praktiline ja põnev moodul. Keskendusime lahenduskeskse coachingu tööriistadele – õppisime, kuidas töötada aja ja prioritiseerimisega, vaatasime, milliseid tööriistasid ja nippe kasutades saavutame parima tulemuse ning uudistasime, kuidas juhtida loovust.

8 grupp II moodul The Art and Science of Coaching 2019

Sel korral oli treeneriks Kim Leischner, kellega olin tuttav juba varasemast “High Performance Team Coaching” programmist.

Kim on pärit Kanada imelisest linnas Vancouverist, kus asub ka Ericksoni peakontor. Tal on ligi 20. aastane töökogemus liidrite arendamisel üle terve maailma. Ta on keskendunud sügavalt inimeste arengule rahvusvahelisel tasandil, elanud ja töötanud mitmes erinevas maailmapaigas, sh Hong Kongis, kus ta juhtis oma koolitusfirmat. Tänasel päeval jätkab samal suunal, olles  koolitaja, arendaja ja coach rahvusvahelisel tasandil.

Kim on ICF-i (International Coach Federation) poolt sertifitseeritud PCC (Professional Certified Coach) tasemel coach.

Kim’i profiiliga on võimalik tutvuda siin »

 

III ehk VÄÄRTUSTE MOODUL – põhiväärtused, motivatsioon, västuväited, pühendumine jpm

MIKS ON SEE MINU JAOKS OLULINE?

Küsimus, mida võiksime endilt rohkem küsida… ikka selleks, et luua sügavam ühendus oma väärtuste, uskumuste ja annetega. Et teadvustada, kas see teekond on kooskõlas minuga ja toetab minu tõelist olemust. Et leida üles need tõelised käivitajad…

Ilmekas on siinkohal ütlus:
“Sa võid viia hobuse vee juurde, kuid sa ei saa sundida teda jooma.”

“You can lead a horse to water, but you can’t make him drink.”

Keskendusime inimese sügavatele väärtustele ja nende rakendamisele kliendi hüvanguks. Tegelesime väärtuste ühendamisega ja vaatlesime kuidas hakkama saada hirmudega. Lisaks praktiseerisime erinevaid uudseid ja põnevaid tööriistu sügavate väärtuste kättesaamiseks ja väärtusprotsesside juhtimiseks.

2020.02.01 The ART and Science of Coaching III moodul

Kolmanda mooduli treener oli väga suurte kogemustega coach ja koolitaja Jan Georg Kristiansen (MCC). Jan Georg on majandusteadlase haridusega norrakas, kellel on üle 20. aastane kogemus liidrite koolitamisel. Viimase kahe dekaadi jooksul on ta koolitanud ja meeskonna coachingut teinud 20%  koolidele ja teadlastele Oslos. Ta on 2 raamatu autor ja coachinud üle 4000 tunni.

2005 aastal sai Jan Georgist Norra esimene MCC ehk Master Certified Coach. See on selline coachi tase, mille sarnast meil Eestis hetkel veel ei olegi.

Jan Georg’i profiiliga on võimalik tutvuda siin »

 

Selles moodulis kohtusin ma VASTUPANUGA. Kõike tundus liiga palju, käisin läbi erinevaid õpitasandeid, meeletu tempo ja nii mõnigi kord oli tunne, et enam ei jaksa…ehk olete kogenud seda tunnet?!

Ah et millega ma tegelen?!
OMA MÕTTERUUMI DISAINIMISEGA ja coaching on selleks suurepärane vahend.

Ei saa ka mainimata jätta koolitajate suurepärast oskust loominguliste ja sütitavate joonistustega terve ruumi seinad “tapeetida”. Ilmekas näide on see “jäämägi” – kui palju on pinnal nähtav ja kui palju sisemist, mida coachingu abil võimalik avastada.

IV MOODUL ja LÕPETAMINE
KUIDAS MA TEAN, ET OLEN OMA EESMÄRGI SAAVUTANUD?

Neljanda mooduli põhieesmärgiks oli ühendada kõik seni omandatud teadmised ja kogemused ning integreerida need eelnevalt seatud eesmärkidega. Õppisime laiendatud kommunikatsiooni, pöörasime tähelepanud metaprogrammidele ja keskendusime nendele harjutustele, mis on programmis seni veel käsitlemata.

The ART and Science of Coaching IV Kersti Jürgenstein Arenguagentuur OÜ

“The Art and Science of Coaching 2019” 8.lend rahvusvaheliselt diplomeeritud coache

Meie treeneriks sellel viimasel moodulil oli Dr. Maciej Świeży, kes on pikaajalise kogemusega Poola päritolu coach ja treener. Igapäevaselt töötab ta Jagiellonian’i Koolituskeskuses, mis on üks Poola vanima ülikooli Jagiellonian’i Ülikooli allüksus. Maciej on doktori kraadiga psühholoog ja rahvusvaheline coach, kes rakendab lahenduskeskset coachingut, kui ühte vägevat tööriista inimeste ja organisatsioonide arendamisel.

Maciej profiiliga on võimalik tutvuda siin »

 

KOKKUVÕTTEKS

Üks väga vinge etapp minu elus!
7.märts 2020 lõpetasin LAHENDUSKESKSE COACHINGU õpingud Erickson College International “The Art & Science of Coaching”
– tuleb tunnistada, et see kõik on olnud vägev teekond, mis teadlikult sai alguse 2015 ja alateadlikult olen liikunud selles suunas ammu enne, kui kuulsin nimetust “coaching”.

See ei ole vaid järjekordne diplom, mida riputada seinale kõikide teiste kõrvale. See on teekond… ja läbitud sai üks suurepärane etapp.

Coaching, see on praktiline oskus, võimas tööriistade komplekt, millega toetan Sind sisemise tasakaalu ja motivatsiooni leidmisel, saavutamaks justnimelt neid eesmärke ja uusi sihte, mis Sinu jaoks olulised!

Diplom/sertifikaat annab nii Sulle kui ka minule endale selle kindluse, et olen valmis võtma selle vastutuse meie professionaalseks partnerluseks!

Inspireerivate kohtumisteni!

Kersti Jürgenstein

Arenguagentuur OÜ

tegevjuht, koolitaja, meeskondade arendaja, coach

Arenguagentuur COACHING »

Tänud Intelligentne Grupp ja kõik kaasteelised! Oli võimas kogemus!

#arenguagentuur #kerstijürgenstein #coaching #8lend #theartandscienceofcoaching #intelligentnegrupp #lahenduskesknecoaching #ericksoncoachinginternational #EricksonCollege #silviaviola #kimleischner #KanadaCoachinguVäljaõpe #InternationalCoachFederation #ICF #TallinkCityHotel